Струмица се засили со Ајзак Асрат

Повратникот во „елитата“ на македонската кошарка, Струмица продолжува со засилувањата за новата сезона. По ангажманот на неколку домашни и странски кошаркари сега ја комплетираше „станската квота“ со потписот на Ајзак Асрат.

Дваесетипетгодишниот плејмејкер во Македонија доаѓа од грузиското првенство каде во дресот на Титеби настапил на 24 натпревари бекежејќи просек од 15,9 поени, 3,7 скока и 5,8 асистенции.

Се вчитува...