„Супер-лузерот“ Борозан потпиша за Веспрем

Веспрем е новиот клуб на Вуко Борозан откако унгарскиот гигант денеска и официјално го претстави црногорскиот „бомбардер“ како свое најново засилување. Црногорецот го доби епитетот „супер-лузер“ поради фактот што го остави Вардар на цедило во клучниот дел од сезоната, а македонскиот првак потоа и без негова помош стигна до европската круна.

Борозан беше без клуб во последните месеци, сериозен интерес за неговите услуги покажа и Барселона, но тој на крајот ја прифати понудата за „две плус една година“ во Веспрем.

Во текот на својата кариера Борозан настапуваше и за екипите на Металург, Либек и Карловац.

 

Се вчитува...