Суперзасилување за Уникс Казањ

Американскиот кошаркар Лоренцо Браун е нов играч на рускиот Уникс Казањ. Браун потпиша едногодишен договор со евролигашот. Тој минатата сезона ја помина во Фенербахче во кој беше еден од најдобрите кошаркари.

Поранешниот играч на Торонто Репторс, а пред сезоната во Фенербахче беше дел и од Црвена Звезда. Претходно рускиот тим го потврди и трансферот на Хрватот, Марио Хезоња.

 

Се вчитува...