Сусо со еврогол ја освои „Месталја“

Севилја и трето гостување по ред стигна до триумф од идентични 0-1, овојпат на „жешкиот терен“ на „Месталја“ против екипата на Валенсија. Улогата на херој му припадна на Сусо, кој одлично се снајде по еден контранапад во 81. минута, по што со извонреден удар од 25 метри го матираше домашниот голман.

Во вториот вечерашен натпревар Елче и Осасуна ремизираа 2-2.

Се вчитува...