Суспендиран фудбалот и во Франција

Француската Лига 1 по Серија А и Ла лига стана третата од топ 5 која одлучи да го суспендира првенството. Фудбалската федерација на Франција издаде соопштение во кое наведува како се стопирани сите натпреварувања под нејзино крило.

„Сите активности и натпреварувања под крило на ФФФ се суспендирани, сите аматерски лиги за мажи и жени, како и младинските првенства и школите за фудбал прекинуваат со работа од петок 13. март“, стои во соопштението од ФФФ. 

 

Се вчитува...