Тајниот брат близнак на Кими Раиконен – „Ледениот човек“ во Русија не е сам (ФОТО)

Еден од најдобрите возачи во Формула 1, Кими Раиконен го носи епитетот „Леден човек“ бидејќи никогаш не ги искажува своите емоции, па дури и кога ќе победи на трка во шампионатот. Официјалниот твитер профил на Формула 1 сподели фотографија со еден од вработените на патеката во Сочи каде викендов ќе се одржи ГН на Русија. Тој ги проверуваше против пожарните апарати, а од Формула 1 искористија да се пошегуваат на сметка на Финецот, велејќи дека тајниот брат близнак на Кими е веќе стигнат во Сочи.

 

Се вчитува...