Тандемот Ивановски-Марковски без проблеми до полуфинале во Мадрид

Македонскиот тандем Калин Ивановски и Обрад Марковски славеа во дуелот против Серхио Перира и Рикардо Вилакорта-Алонсо во четвртфиналето од фјучрсот во Мадрид со 2-0 со што обезбедија место во полуфиналето.

Првиот сет Македонците го добија со убедливи 6-1, а во вториот славеа со 6-4. За место во финалето силите ќе ги одмерат против холандскиот пар Дондерс – ПонтјоДикромо.

Се вчитува...