Тешка фрактура на ногата за засилувањето на Денвер, го чека долга пауза

Тешка фрактура на ногаа за засилувањето на Денвер Нагетс, Колин Гилеспи кого сега го чека долга пауза од кошарката, пренесуваат американските медиуми.

На новиот кошаркар на тимот од Колорадо итно му е извршена хируршка интервенција, која е успешна, но ќе треба долг период за опоравување, информираа од Денвер Нагетс.

Гилеспи не беше одбран на НБА драфтот, па Денвер му даде шанса потпишувајќи двоен договор. Тој беше еден од најдобрите во Универзитетот Вилануева, со просек од 15,6 поени, 3,9 скока и 3,3 асистенции.

Се вчитува...