Тренерот на Бутел збесна, па доби црвен картон (ВИДЕО)

Бутел го доживеа првиот пораз сезонава во ракометната Суперлига откако загуби од Работнички со 21-23, а самата завршница во СЦ „Јане Сандански“ беше тензична.

На крајот гостинскиот тренерот Грчевски тргна да се расправа со судиите, бесен уште од нивнта одлука во финишот. Дел од ракометарите дојдоа за да ги смират страстите, но тоа не го спаси Грчевски од црвен картон.

 

Се вчитува...