Тричковски погоди, АЕК Ларнака славеше победа

Поранешниот македонски репрезентативец Иван Тричковски, постигна еден од трите гола за својот тим АЕК Ларнака во триумфот над Отелос во кипарскиот шампионат.

Тричковски го постигна вториот гол, и во тие мигови донесе предност за својата екипа од 2-1.

За Тричковски ова беше втор постигнат погодок во овогодинешниот шампионат на Кипар. Тој ја носеше и капитенската лента на својот тим, а излезе во игра во 63. минута кога беше заменет.

Се вчитува...