Триминутен „блицкриг“ на Академија Пандев на „Арената“ (ВИДЕО)

Академија Пандев за само 10 минути се доближи до триумфот на Арената „Тодор Проески“ во Скопје во дуелот со Работнички, откако постигна два гола за брзо водство од два разлика.

„Академците“ поведоа со голот на Крстевски во 7. минута, а три минути подоцна еден фуриозен противнапад за реализација на Мартин Мирчевски.

Така Академија Пандев има убедлив триумф, а еве и видео од головите:

Се вчитува...