Цел свет зборува за тоа што го направи Депај вечерва (ВИДЕО)

Олимпик Лион на полувреме против Дижон има водство од 3-1. Главна ѕвезда на натпреварот е капитенот на домаќините кој за само седум минути успеа да направи целосен пресврт. Прво Депај од пенал израмни во 39. минута. Во 45. си поигра со одбраната на Дижон, а неговиот одличен центаршут беше „крунисан“ со автоголот на Лаутоа. Само една минута подоцна следуваше уште една „мајсторија“ на мал простор за 3-1 на полувреме за Лион.

 

 

Се вчитува...