“Цел живот, Македонија! Ви благодариме, момци” (ВИДЕО)

Фудбалската федерација на Македонија подготви мотиваричко видео пред историскиот натпревар на А-тимот против Грузија. Репрезентатвците за првпат во историјата на македонскиот фудбал се на само еден натпревар од пласман на големо натпреварување.

Мечот против Грузија ќе се игра на 12. ноември во Тбилиси.

 

Се вчитува...