„Црн ден“ за „гигантите“: По Реал и Барселона доби лекција во Ла Лига… (ВИДЕО)

Откако Реал Мадрид беше шокиран од Кадиз пред своите навивачи во денешното 5. коло до Ла Лига, лош натпреварувачки ден и за Барселона која со идентични 1-0 загуби на гостувањето против Гетафе.

Гетафе до триумфот дојде со голот на Мата од пенал во 56. минута од натпреварот…

Со оваа победа Гетафе со 10 бода се израмни на врвот од табелата со Реал Мадрид, Кадиз и Гранада, додека Барселона доживувајќи го првиот пораз сезонава остана на претходните седум бода.

Се вчитува...