У-15: Реми и на вториот тест со Унгарија (2-2)

Македонската репрезентација за фудбалери до 15 години ремизираше и на вториот пријателски натпревар со Унгарија.

Селекцијата составена од фудбалери членови на Академијата на ФФМ, ремизираше (2-2) денеска со Унгарците иако на полувремето Македонија имаше предност од 1-2.

Македонската селекција ремизираше (1-1) пред два дена и на првиот меѓусебен дуел со унгарската репрезентација.

Се вчитува...