У-17: Во група со Белгија, Полска и Лихтенштајн во следните квалификации за ЕП

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 17 години ги доби противниците за следниот претквалификациски циклус за пласман на ЕП.

Македонија е во група со Белгија, Полска и Лихтенштајн на турнирот кој се игра за место во елитната квалификациска фаза за ЕП.

Претквалификацискиот турнир ќе се игра од 9. до 15. октомври следната година.

Се вчитува...