У-18: Пораз на кадетите на тестот од Охрид

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 18 години ги реализира подготовките за настап во квалификациите за пласман на ЕП.

За време на подготовките денеска е одигран и пријателски натпревар со второлигашот Охрид на кој кадетите загубија со 3-2.

Претходно, националниот тим до 18 години загуби и на тестот од Струга со 2-1.

Се вчитува...