Убедлив триумф на Металург, Охрид го освои и Радовиш

Ракометарите на Металург ja запишаа и шестата победа во исто толку натпревари од Групата А во Суперлигата, триумфирајќи убедливо со 38-24 (20-15) против Прилеп.

Охрид, која е лидер во Групата А од Супер-лигата, дојде до нова осма победа во осмиот натпревар сезонава откако на гостувањето во Радовиш беа освоени три бода по триумфот од 22-28.

Најефикасен во таборот на Охрид беше Денис Тот со пет постигнати гола, а Бобан Блажевски и Мартин Манасков запишаа по четири гола. Кај Радовиш, Ивица Илиев постигна пет гола.

Се вчитува...