УЕФА НАПРАВИ ОПШТ ХАОС: Косово, го нема како независна членка на УЕФА (ВИДЕО)

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) направи вистински хаос со промо материјалот за следното Европско првенство кое го објави на својот „твитер“ профил. УЕФА на „твитер“ објави неколку постови во цел за промоција на ЕВРО 2024 во Германија, но на видеото Косово е претставенo како дел од Србија.

Навивачите од оваа земја веднаш излегоа со коментари бидејќи Косово е примено како членка на УЕФА и веќе e дел од сите квалификациски циклуси на стариот континент.

 

 

 

 

Се вчитува...