Ултрасите на ПСЖ со посебна кореографија му се заблагодарија на Мбапе (ВИДЕО)

Француската фудбалска ѕвезда Килијан Мбапе по шест години поминати на „Паркот на принцовите“ престојното лето ќе ја промени средината и ќе заигра за прв пат надвор од Франција.

Тоа беше повод за најверните фанови на ПСЖ на неговиот последен натпревар на домашен терен да приредат посебна кореографија која стана хит на социјалните мрежи.

Се вчитува...