Урнебесна реакција на Волфсбург по „дебаклот“ во Менхенгладбах (ФОТО)

Екипата на Волфсбург вчера загуби на гостувањето во Менхенгладбах кај Борусија со убедливи 4-0. Тимот на „волците“ со тоа го расипа одличниот впечаток кој го покажуваше на стартот од сезоната во Бундеслигата.

Волфсбург го претрпе шестиот пораз во сезонта и падна на 10. позицијата,  може да биде и уште полошо ако нивните ривали викендов слават.

Урнебесна беше реакцијата на администраторот на „Фејсбук“. Таму на официјалниот профил на тимот беше објавена фотографија за „рестартирање на натпреварот“. На крајот Волфсбург на сите им посака убав викенд.

Се вчитува...