Урнебесно: Имобиле да јаде, на бебето да не даде (видео)

Напаѓач во фудбалски тим вообичаено е „себична професија“, која го зафатила Чиро Имобиле и во приватниот живот. Во периодот на изолација голгетерот на Лацио реши да се поигра со бебето, залажувајќи го со храна што на крајот сепак заврши во устата на Чиро.

Погледнете како изгледаше оваa „изведба“ на најдобриот стрелец во Калчо-лигата оваа сезона…

Се вчитува...