Вајли повторно одличен, нова победа на Сарагоса во Ендеса

Џејкоб Вајли и неговата Сарагоса стигнаа до нов триумф во шпанската Ендеса лига откако денеска на домашен терне триумфираа над Мора Банк Андора со 99-89.

Клучна во натпреварот беше третата четвртина која домаќините ја добија со четиринаесет поени разлика. Вајли повторно беше еден од најдобрите поединци на теренот завршувајќи го мечот со 15 поени и 2 асистенции.

 

 

Се вчитува...