Валенсија е ’рекордер’ за ремија во Ла Лига

Валенсија е ’рекордер’ по бројот на нерешени натпревари во Ла Лига оваа сезона. Ремизираше и денеска на „Месталја“ против Реал Сосиедад. Мечот заврши без голови, а тоа беше 13. нерешен натпревар за „лилјаците“.

По 23 кола, двете екипи се на осмата и на деветтата позиција на табелата со по 31 бод, и се надеваат дека можат да изборат пласман во Лигата на Европа за следната сезона.

Се вчитува...