Валверде го ротира тимот на Барса за дуелот со Гирона

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде, ќе им даде одмор на дел од стандардните првотимци на претстојното гостување протви Гирона, на која каталонците ќе се обидат да стигнат до шестата победа во низа во Примера дивизион.

Откако на претходниот меч одмори Луис Суарез, овојпат со тимот воопшто нема да патуваат двајца стандардни играчи, десниот бек Семедо и крилниот офанзивец Деулофеу, кои ќе добијат заслужен одмор по добрите игри во последно време. Се очекува на местото на Семедо шанса да добие Алеиш Видал, додека улогата на крилен офанзивец најверојатно ќе му припадне на Денис Суарез, кој заедно со Меси ќе биде поддршка за најистурениот Луис Суарез.

Се вчитува...