Вардар повторно го совлада Алкалоид и остана во игра за титулата (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар го совлада тимот на Алкалоид на домашен терен, и дефинитивно обезбедувајќи го второто место на табелата, а со тоа останувајќи и натаму во игра за титулата во Супер лигата.

Вардарци на крајот славеа со 24:21

Мечот беше неизвесен со одличен почеток на гостите, кои имаа предност, но не повеќе од два гола разлика, за кон крајот на првиот дел да дојдат до предност, и со два исклучока кога Алкалоид стигна до резултатска „симитрија“, да го задржат до крајот.

Најголемата предност која ја имаа „црвено-црните“ беше три поени рзлика, односно гостите не дозволија да има неинтересна завршница, а Алкалоид на крајот промаши пенал а целосно да се враит во игра, при што Вардарци славеа триумф.

Алкалоид немаше решение за Косуке Јасихура кој беше најефикасен со осум голови. Пет гола кај Алкалоид постигнаа Марко Митрев и Дамјан Митев.

Се вчитува...