Вардар се засили со дефанзивецот Никола Ристески (ФОТО)

Вардар за продолжението од сезоната во Втората лига – Запад се засили со дефанзивецот Никола Ристески.

„24-годишниот дефанзивец доаѓа од екипата на Ренова, а потекнува од фудбалската академија на нашиот клуб. Договорот е потпишан на една година, а Ристевски во Вардар ќе го носи дресот со број 13“ – информираат од ФК Вардар.

Ристески претходно во кариерата има настапи и за Работнички, Борец, Кит Го, Еуромилк ГЛ, Кожуф.

Се вчитува...