Вардар со фантомски гол загуби од Черноморец (ВИДЕО)

Македонскиот првак Вардар загуби од Черноморец со 0-1 на денешниот пријателски натпревар на подготовките во Анталија. Противникот го постигна голот на фантомски начин, со многу контроверзи дали топката воопшто ја помина гол – линијата. Сепак, по многу натегање, нервоза и со противничките фудбалери и со судиите, погодокот беше признат, а стрелец во 54.минута е заведен Антонов.

Вардар имаше можност да израмни во 70.минута. Беше досуден пенал за „црвено-црните“, но Бесар Исени не успеа да го реализира. Противничкиот фудбалер успеа да го одбрани неговиот удар.

Тренерот Чедомир Јаневски на стартот на мечот им даде шанса на следните фудбалери: Гачевски, Брдаровски, Новак, Грнчаров, Глишиќ, Марковиќ, Стојчевски, Блажевски, Попзлатанов, Исени, Барсегјан.