Вардар во пријателски меч подобар од Осогово

Најтрофејниот македонски клуб Вардар во последниот контролен меч пред почетокот на сезоната во ВМФЛ-Запад го совлада Осогово со 2-0.

Стрелци на головите за „црвено-црните“ беа Филип Петковски во 5. минутаи и Дејан Блажевски во 42. од пенал.

 

Се вчитува...