Велешани знаат, футсал се игра…до десет! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

КМФ Велес имаше одличен старт на европската авантура. Во првиот меч на претквалификацискиот турнир од ЛШ што се одржува во Скопје, македонскиот футсал првак со 10-3 славеше над ирскиот ривал Наад Футсамба. Знаат велешани како треба, футсал се игра….до десет!

 

 

Се вчитува...