ВИДЕО: Ацковски го одржува жив европскиот сон на Работнички

Работнички е на добар пат да го освои на крајот посакуваното 4. место сезонава во Првата лига откако славеше со 0-1 на гостувањето против Беласица во Струмица.

Стрелец на единствениот гол вреден огромни три бода за „романтичарите“ беше Кристијан Ацковски во 38. минута од средбата…

Во последното, 36. коло, Работнички на домашен терен игра против Шкупи во директната пресметка за четвртата позиција.

Се вчитува...