ВИДЕО: Австријците лесно не „решаваат“ – водство и од 0-2!

Австрија води и со 0-2 по половина час игра на „Филип Втори“ против младата репрезентација на Македонија, во натпревар во кој гостите лесно ги реализираа двете шанси кои ги создадоа.

Австрија до предноста од 0-2 дојде во 26. минута по брзиот контранапад кој го реализираше Хонсак…

Претходно, поведоа со прекрасниот гол на Јакуповиќ во 13. минута…

Се вчитува...