ВИДЕО: Бербатов имал само еден идол во животот – Дарко Панчев!

Едно од најголемите фудбалски имиња на Бугарија во историјата, Димитар Бербатов неодамна во роденденско интервју за „Спортал“ го издвои Дарко Панчев како свој идол на кој се огледувал секогаш.

Бербатов, кој настапуваше за Манчестер јунајтед од 2008 до 2012 година издвојувајќи се како една од најголемите ѕвезди на клубот, вели дека се трудел да се огледува на игрите на Панчев кого го обожувал како фудбалер, обидувајќи се да го копира секој негов потег.

Се вчитува...