ВИДЕО: „Бомба“ на Чешмеџиев – Австријците се спасија, па Јакуповиќ не казни со еврогол!

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 година има негатива од 0-1 на дуелот против Австрија по само 13 минути игра на „Филип Втори“ во Скопје.

А, први со можност за водство имаа момците на Благоја Милевски, но гостинскиот голман одлично го одбрани ударот на Чешмеџиев од 25 метри откако сите веќе ја видоа топката во мрежата на Австрија…

Па, во 13. минута Австријците не казнија со прекрасен гол на Јакуповиќ…

Се вчитува...