ВИДЕО: „Бомбата“ на Сашко Пандев од слободен удар со која ја сруши Шкендија

Академија Пандев со триумф против шампионот Шкендија ја почна новата сезона од Првата македонска фудбалска лига.

Творец на триумфот на „пандевци“ од 1-0 беше капитенот Сашко Пандев со прекрасен гол од слободен удар од околу 18 метри прецизно стрелаше во мрежата на Костадин Захов. Гол за супер-почеток на новата сезона…

Се вчитува...