ВИДЕО: Борко со феноменална интервенција го запира цепелинот на „летечките Јапонци“

Чуварот на мрежата Борко Ристовски и капитенот Кирил Лазаров ја прават разликата против Јапонија во првиот натпревар на Македонија на Светското првенство 2019.

Македонската селекција одржува предност од четири до пет гола предност на десет минути до крајот на полувремето благодарение на Ристовски кој има извонредни девет одбрани и Лазаров кој има пет од 11 наши гола…. Токму и во 9. минута, Лазаров сервираше „проектил“ а Борко Ристовски мајсторски го одбрани цепелинот на „летечките Јапонци“… Вреди да се погледне!

Претходно, уште на стартот Ристовски имаше одлична одбрана и по една беспрокорно прецизна акција на Јапонците….

 

Се вчитува...