ВИДЕО: Чаир „гори“ – Арби Воша го изненади Гачевски за водство на Шкупи со Вардар

Шкупи има предност од 1-0 по половина час игра во 13. коло од Првата македонска фудбалска лига против Вардар.

На теренот на Чаир, на огромно задоволство на бројната навивачка публика на Шкупи, лидерот во шампионатот дојде до предност со голот на Арби Воша во 25. минута од средбата.

Воша продре по десната страна, откосо шутира, изненадувајќи го голманот на вардарци, Филип Гачевски, кој се чини можеше и подобро да реагира при оваа акција на домашните…

Се вчитува...