ВИДЕО: Димов со ефектен гол не дозволи радост на Вардар во Струмица

Академија Пандев и Вардар одиграа без победник (1-1) во последното 36. коло од Првата македонска фудбалска лига.

„Вардарци“ први поведоа со голот на Хуан Фелипе во 64. минута…

Но, за да нема на крајот радост на Вардар се погрижи Диме Димов со ефектен погодок со глава во 75. минута по корнерот изведен од Стојанче Велинов…

Се вчитува...