ВИДЕО: Двоецот Велинов – Гафури за победа на Ренова…

Ренова силно атакува и кон четвртата позиција на табелата во Првата македонска фудбалска лига. На денешниот дуел од 27. коло во ПМФЛ, Ренова со 1-0 славеше против Победа во Тетово.

Голот за победа на Арџент Гафури во 23. минута следеше по акцијата на Велинов…

По овој триумф, Ренова со 35 бода дојде на делба на петтата позиција заедно со Силекс, а на само два бода од четвртото место на Пелистер.

Се вчитува...