ВИДЕО: Елези повторно е херојот на Шкендија, за триумф со „пандевци“

Шкендија дополнително се зацврсти на врвот од табелата во Првата македонска фудбалска лига, благодарение на победата од 0-1 на гостувањето против Академија Пандев во Струмица.

А, херој во победата на тетовци беше повторно младиот Дашмир Елези кој погоди во второто полувреме за три бода.

Се вчитува...