ВИДЕО: Феноменалните голови на Зејнулаи и Жуниор го одбележаа мечот во Тетово

Шкендија со убедлива победа од 4-1 против Академија Пандев во 35. коло од ПМФЛ си го заокружи денот во кој официјално го доби пехарот за нов македонски шампион.

А, дуелот против „пандевци“ го одбележаа, без сомнение, двата прекрасни погодоци на Арбин Зејнулаи и Стенио Жуниор.

Најпрво првиот во 26. минута за водство на Шкендија од 1-0 со прекрасен шут од околу 20 метри…

А, потоа и Бразилецот Жуниор за водство од 3-1 реализираше вистинско ремек-дело со ножички затресувајќи ја противничката мрежа.

Се вчитува...