ВИДЕО: Голот на Спиркоски со кој Силекс во 92. минута го шокираше Вардар

Силекс веќе и дефинитивно со крупни чекори оди кон брзо враќање во Првата лига откако во 11. коло од Втората лига – Запад славеше со 1-2 на гостувањето против Вардар.

Кратовци до трите бода дојдоа со голот на Благоја Спироски во 92. минута по еден брз контранапад.

 

Се вчитува...