Грешките на голманите на двете страни, се чини, го одбележаа натпреварот на арената „Тодор Проевски“ во Скопје меѓу Работнички и Академија Пандев во 4. коло од Првата македонска фудбалска лига. На крајот, заслужен триумф на „пандевци“ од 1-2 по убавиот погодок на Крстовски во 78. минута.

Претходно, Сашко Пандев по само 50 секунди игра донесе водство за гостите од 0-1, благодарение на катастрофалната грешка на домашниот голман Шишковски. А потоа, Шаркоски успеа да израмни за Работнички во 40. минута со шут од далечина, но на кој му „кумуваше“ гостинскиот голман Чубраковиќ кој буквално ја испушти топката на гол линијата….