ВИДЕО: Илче Петровски „пливаше“ – Лех веќе води со 4-0

Полскиот Лех Познањ во голема мера веќе си го трасира патот кон второто квалификациско коло од Лигата на Европа, откако пред своите навивачи по 60 минути игра веќе има водство од 4-0 против освојувачот на Купот на Македонија, екипата на Пелистер.

По трите погодоци во првото полувреме, во 57. минута Марио Шитум го постигна својот втор гол на мечот, искористувајќи ја несигурната интервенција на голманот Илче Петровски по изведениот корнер од левата страна…

Се вчитува...