ВИДЕО: Како Победа ја сруши „тврдината Младост“ во Струмица!?

Академија Пандев го доживеа првиот пораз сезонава на домашен терен во Струмица во прволигашката конкуренција.

Можеби малку кој очекуваше, но Победа е тимот кој ја сруши сезонава за првпат „тврдината Младост“… Стрелец на единствениот гол вреден победа за прилепчани беше Мирослав Станиќ во 45. минута од средбата!

Се вчитува...