ВИДЕО: Лоб од 40 метри на Балдовалиев… Академија Пандев убедлива во Битола!

Академија Пандев пред самиот финиш има предност од 3-4 на гостувањето против Пелистер во Битола во 15. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Најубавиот гол на мечот го постигна Зоран Балдовалиев кој во 47. минута прекрасно лобуваше од околу 40 метри… Потег кој вреди да се погледне…!

Се вчитува...