ВИДЕО: Македонија ЃП ремизираше со Локо Пловдив

Подготвувајќи се за настапите во квалификациите за Лига Европа, фудбалерите на Македонија ЃП ремизираа (1-1) на пријателскиот натпревар против Локомотив Пловдив.

Бугарите поведоа уште во 3. минута со погодокот на Димитар Илиев, а за „лавовите“ израмни Паду во 57. минута…

Македонија ЃП на тест дуелот настапи во следниот состав: Јовановски, Фернандо, Пецов, Мишевски, Фернандо, Филиповски, Пади, Емини, Тантуровски, Демир.

Се вчитува...