ВИДЕО: Младиот Јахја, по само минута откако влезе во игра, донесе бод за Струга ТЛ

Струга ТЛ се одржува во водечката четворка на врвот од првенствената табела по четири одиграни натпревари во ПМФЛ, откако ремизираше (1-1) пред своите навивачи со Шкупи.

Откако чаирчани поведоа со голот на Сержињо во 63. минута, во 71. минута нововлезениот Абдулхади Јахја, по само една минута откако влезе во игра, донесе израмнување и бод за Струга Трим Лум…

Се вчитува...