ВИДЕО: Навивачите ја вратија душата на дербито – Шоуто на „Фемили Аеродром“

Изминативе години најголемото домашно кошаркарско дерби меѓу МЗТ Скопје и Работнички го загуби својот шмек, меѓу другото, и поради отсуството на вистинскиот навивачки ривалитет на трибините.

Сезонава навивачките групи на двата тима, и „Фемили Аеродром“ и „Сити парк бојс“, се сериозен дел од ритамот на екипите во битката за шампионската круна. Така беше и на вчерашната дерби пресметка… На крајот, по триумфот на аеродромци, очекувано порасположен беше синиот дел од трибините во „Јане Сандански“…

Се вчитува...