ВИДЕО: Навивачите на Ливерпул ги „тролаа“ фудбалерите на Манчестер Јунајтед со банер „6 титули во ЛШ“

Фудбалерите на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед се наоѓаат на подготовки во Австралија во пресрет на новата сезона. На еден од тренинзите во Перт беа ‘поздравени’ од навивачи на Ливерпул, со транспарент на кој пишуваше „Ливерпул – 6 пати европски шампион“, како провокација за шесте титули во Лигата на шампионите кои ги има тимот од градот на „Битлси“.

На тренингот на „црвените-ѓаволи“ беа присутни 12.000 нивни навивачи, кои транспарентот не го прифатија на добар начин.

 

Се вчитува...